Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Çek Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mzv.cz.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Czech Republic
Consultation For Czech Republic
Consultation For Czech Republic
Previous
Next

2020 Vize Ücretleri

2020 vize ücretleri değerlendirildiği zaman Çek Cumhuriyeti güncel vize ücretlerini de Eray Tur sitesinden tamamen net bir şekilde temin edebilmeniz mümkün olmaktadır.

2020 Çek Cumhuriyet vize ücretleri ilgili vizenin harç ücretini kapsamaktadır. Bunun yanında ek olarak almak istediği hizmetler dahilinde sunulması gereken ücretler de bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vize ücretleri yatırıldıktan sonra yeniden iadesi mümkün olmamaktadır. Çek Cumhuriyeti vize reddi yaşandıktan sonra, yeni vize başvurusunda bulunarak yeniden vize ücreti ödenmesi uygun olmaktadır.

Sizler de vize ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için ve Çek Cumhuriyeti vizesine ilişkin ek hizmetlerden yararlanabilmek adına Eray Tur ile vize danışmanlığı ve seyhat danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

2020 Vize Ücretleri
2020 Vize Ücretleri

Çek Cumhuriyeti Transit Vize Ülkeleri

Çek cumhuriyeti transit vize ülkeleri Çek ile sınır komşusu olan ülkelerin kara yolu işle, Çek ile hava alanı ulaşım ağı bulunan ülkelerin ise aktarma yolu ile sunmuş olduğu bir sistemdir.

Bu sayede Çek Cumhuriyetinin sınır komşusu ve havaalanından aktarma yapılacak olan ülkelerde 24 saati geçmemek kaydı ile direkt olarak vizesiz geçiş sistemi uygulanabilmektedir.

24 saat aşması durumunda ise Özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının transit vize almaları gerekmektedir.

Kara yolu ile gerçekleşecek transit vize başvuru işlemi için uluslararası ehliyete ve araç ruhsatının aslına ihtiyaç bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti transit vize alımları aktarmalı olacak yolculuklar için alınacak ise burada da gidilecek ülkenin vizesine ve aktarma yapılacak ülkenin bilet rezervasyonuna ihtiyaç bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Soruları

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadar?

Soru vize alacaklar tarafından merak edilen bir sorudur. Çek Cumhuriyeti Temsilcilikleri, 80 Avro vize harcı talep etmektedirler. Bu 80 Avro Schengen vizesi için ödenir. Vize başvurunuz reddedildiği taktirde tutar geri ödenir.

Prag Vize Ücreti 2021’de Ne Kadar?

Soru 2021’de Prag’a gidecekler tarafından merak edilmektedir. 2 Şubat 2021’den itibaren vize başvurularının ücreti yetişkinler için 80 Euro 6-12 yaş arasındaki çocuklar için 40 Euro’dur. Çocuğunuz 0-6 yaş arasında ise ücrete tabii değildir.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti 2021’de Ne Kadar?

Vize almak isteyenlerin sorduğu önemli sorulardan bir tanesidir. Konsolosluk vize harcı eğer kişi 12 yaşından büyükse 80 Euro’dur. Eğer kişi 6-12 yaş arasında ise konsolosluk vize harcı 40 Euro’ya inmektedir.