Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

 AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Çek Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Çek konsolosluk gaziantep adana diyarbakır hayat iletişim

Çek Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Çekya Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Avrupa’nın sessiz ama bir o kadar da özel ülkelerinden biri Çek Cumhuriyeti’dir. Çekya olarak anılan ve resmî kısa adı Çekya olan ülke, pek çok insanın gitmek, görmek, eğitim almak istediği ülkelerinden biri durumunda.

Çekya’ya gidebilmek için ise Schengen vizesi ve çeşitli vizeler almak durumundayız. Zira Türk vatandaşları arasında Bordo Pasaport sahibi olanlar, bu ülkeye seyahat etmek için vize almak zorundalar.

Çekya Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde vize almak üzere ziyaret edebileceğiniz ofislerimizin başında geliyor.

Gaziantep yöresi insanlarımıza, bölgede çalışanlara, anlık vize ihtiyacı duyduğunda Gaziantep’te bulunan vatandaşlarımıza, hızlandırılmış Çekya vizesi almak vazifemiz. Eğer aynı ihtiyacı Akdeniz Bölgesi’nde de duyuyorsanız, Vize Başvuru Merkezi olarak Çekya vizesi konusunda yardımcınız olabiliriz.

Çekya Vize Başvuru Merkezi – Adana

Çekya, Orta Avrupa’da yer alıyor ve Avrupa Birliği’ne dahil bir ülke olma özelliğini taşıyor. Bu özelliği ile kısa süreli vize işlemleriniz için Schengen vizesi veren ülke, uzun süreli vize ihtiyaçlarınız için ise D tipi vize uygulamasına sahip. Çekya Vize Başvuru Merkezi, Adana ofisimiz, Çekya vizesi için ihtiyacınız olan danışmanlık ve vize başvuru hizmetlerini sunarak, sizlere bu ilimizde de hizmet veriyor.

Çekya’ya gitmek istiyor ve Çekya vizesi almak istiyorsanız, bu durumda Vize Başvuru Merkezi Adana ofisimizi şahsen ziyaret edebilir ya da işlemlerinizi uzaktan başlatmak amacı ile e-posta ve telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

Çekya Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Anadolu’nun güneydoğusunda yer alan Hatay, birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan, oldukça kozmopolit bir şehrimiz. Şehirde Arap, Ermeni, Türk ve Yahudi vatandaşlarımız yaşarken, aynı vatandaşlarımız Müslüman, Musevi ya da Hristiyanlık inancını benimseyebiliyor. Bu sebeple oldukça farklı etkin yapılara sahip olan şehrimiz, birçok medeniyeti de bir arada barındırıyor.

Hatay’da Çekya vizesi ihtiyacı duyar ve Vize Başvuru Merkezi ararsanız, bu durumda arayışlarınızı sürdürmeyi bırakın. Zira Türkiye’nin her ilinde olduğu gibi Çekya Vize Başvuru Merkezi, Hatay şubesi ile bu ilimizde de hizmetinizdeyiz.

Çekya Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Çekya Vize Başvuru Merkezi olarak, siz değerli müşterilerimizin talepleri ve istekleri doğrultusunda, Çekya vizesi almak ve vizenizi mümkün mertebe en hızlı şekilde temin edebilmek için çalışıyoruz. Birçok ülke için gerçekleştirdiğimiz ve prosedürlerine hakim olduğumuz vize işlemleri için Çekya’da portföyümüz arasında.

Şehrinizde bu hizmeti veren ender kuruluşlardan biri olarak, vermiş olduğumuz hizmet kapsamında Çekya vizesi aldırırken, aynı zamanda ilgili vize teferruatları ile sizleri yormuyor, tüm süreci bizler yönetiyoruz. Bu sayede sizler ülkeler arası vize bürokrasine takılmıyor ve bu işlemler nedeni ile zihnen yorulmuyorsunuz.

Çekya Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Mersin’de, Çekya Vize Başvuru Merkezi olarak hizmet sunuyor, arzu ettiğiniz türde Çekya vizesi almak üzere yardımınıza koşuyoruz. Çekya’ya gerçekleştireceğiniz eğitim, tıbbi, turistik, oturum ya da çalışma amaçlı seyahatiniz için en uygun olan vize türünü tespit ediyor, vize işlemlerinizi baştan aşağı yürütüyor ve sizleri Başvuru Merkezi olarak ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.

Çekya vizesi alabilmek için gerekli evraklar;

 • Pasaport
 • Başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Vize harcı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Konaklama ve seyahat evrakları
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü
 • Kimlik fotokopisi
 • Eski pasaport aslı ya da fotokopileri

Gibi evraklardan oluşuyor ve eğer çalışıyorsanız, sigorta türünüze göre ek evraklar talep edilebiliyor.

Çekya Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Teknoloji ve ulaşım ağlarının gelişmesi neticesinde, dünyanın her ülkesi birbiri için seyahat edebilmek üzere yakınlaştı. Bu gibi durumlarda en sık kullanılan tabir ise ‘’Global Dünyada Yaşıyoruz’’ tabiri.

Bu tabir öylesine doğru ki, artık insanlar bulunduğu şehir ve ülkeden vize alarak, kolayca yurt dışına çıkabiliyor, tatilini, eğitimini, tıbbi ihtiyaçlarını ya da çalışma hayatlarını yurt dışında sürdürebiliyorlar.

Bu konuda en güzel örneklerden biri de Şanlıurfa Çekya Vize Başvuru Merkezi ofisimiz üzerinden Çekya vizesi verdiğimiz vatandaşlarımız. Burada yaşayan vatandaşlarımız, şehirden hiç çıkmadan tüm vize işlemlerini bizimle yürütüyor ve Çekya vizesi almak üzere vize prosedürleri ile uğraşmıyorlar. Aldıkları vize ile kolay bir şekilde yurt dışına çıkabilen, Çekya Schengen vizesi ile birçok ülkeye de seyahat gerçekleştirebilen vatandaşlarımız gibi sizleri de Vize Başvuru Merkezi ofislerimize bekliyoruz.

Çek Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Çek Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Çekya Vizesi Nasıl Alınır?

Çekya kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir. Uzun süreli Çekya vizeleri için Çekya konsolosluklarından şahsen randevu alınmalıdır.

Çek Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Çekya Vize Ücreti Nedir?

Çek konsolosluk harç ücreti 80 Euro, vize başvuru merkezi hizmet bedeli 30 Euro'dur.

Çek Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Çekya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çekya vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 5 iş günüdür.

Çekya vize ücretleri sayfamızdan bilgi alınız.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevu

Çek vize randevu

Çek Cumhuriyeti (Çekya) Vizesi Pasaport Vize Randevu

Gerek kültürel yapısı, gerekse de gotik tarzı ile Çekya, dünyanın ve Avrupa’nın en gözde ülkelerinden birisi. Geçmişte Çekoslavakya ve Çek Cumhuriyeti adı ile anılan ülke, 2016 yılından beri uluslararası alanda, tescil edilmiş kısa ismi ile (Çekya) anılıyor.

Çekya’nın nüfusu ise 10,65 milyon. Başkent Prag, Brno, Ostrava ve Plzen gibi şehirler ise ülkenin en bilinen turizm merkezleri. Her yıl, neredeyse nüfusu olan 10 milyona yakın turist çeken Çekya için turizm bir hayli önemli. Hâl böyle olunca da Çekya’ya nasıl gidilir, Çekya vizesi nasıl alınır ve Çekya Schengen vizesi kaç günde sonuçlanır soruları, çok sık sorulan sorular arasında yer alıyor.

Çekya, Orta Avrupa’da, Balkanlar ile Kuzey Avrupa ülkeleri arasında, denize sınırı olmayan bir ülke. Buna rağmen, Alman kültürü ile Slav kültürü arasında kalan ve uzun yıllar boyunca Avusturya-Macaristan topluluğu içerisinde var olan Çekya, 1993 yılında kurulmuş bir Cumhuriyet.

Çekya hem Avrupa Birliği hem de Schengen üyesi bir ülke olduğundan, bu ülkeye gitmek için Bordo Pasaport sahibi her Türk vatandaşının Schengen vizesi alması gerekiyor. Çekya vizesi ortalama 5 ile 15 gün içinde sonuçlanıyor.

Çek Cumhuriyeti (Çekya) Vizesi Pasaport Vize Randevu

Çek Cumhuriyeti (Çekya) Vizesi Pasaport Vize Randevu

Çekya Vize Randevusu Açıldı

Başvuru işlemleriniz neticesinde alabileceğiniz ‘’Çekya vize randevusu açıldı’’ bildirimi ile birlikte, hayalinizdeki Çekya seyahatine bir adım kaldığını öğrenmiş olursunuz. Elbette bu seyahat öncesi, birçok işlemin gerçekleştirilmesi ve son olarak da Çekya Konsolosluk randevusu ile onay almanız şart. Çekya vizesi almak için yapmanız gereken işlemler, sırası ile şu şekilde;

 1. Vize başvuru merkezimiz ile iletişime geçin
 2. Tarafımızdan, hangi vizeye uygun olduğunuzu öğrenin
 3. Yetkilimizden Çekya Schengen vizesi almak üzere, gerekli evrak listesini edinin
 4. Evraklarınızı, vize almadan en az 15 gün içerisinde bize gönderin

Siz bu işlemi yaparken, bizler ise sizler adına evrak doğruluğu, risk analizi ve diğer tüm prosedürleri halledelim. Bu sayede, son evre olan Konsolosluk evresine gelmeden evvel, doğabilecek tüm pürüzleri ortadan kaldıralım, sizi ve dosyanızı da Çekya vizesi almak üzere hazır hale getirelim. Schengen vizesi almak için günün her anı ve her dakikasında bizleri arayabilir, aklınızda yer edinen soruları sorabilir ve aynı zamanda başvuru sürecinizi dilediğiniz anda başlatabilirsiniz.

Çekya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Çekya vizesi, Schengen vizesi olarak alınabilen bir vize türü. Buna bağlı olarak, birçok farklı amaç doğrultusunda bu vizeye sahip olabilirsiniz. Başta turistik vize olmak üzere, kısa-uzun süreli öğrenci vizesi, ticari vize, şoför vizesi, transit geçiş vizesi, kültürel vize, etkinlik vizesi, göçmen vizesi gibi her türlü vize, yapacağınız seyahati karşılar niteliklerde alınabilen vizeler arasında yer alıyor.

Çekya için alacağınız vize türü, ülkede geçirebileceğiniz zamanı ya da giriş çıkış sayınızı da belirleyeceğinden, uzun süreli Çekya vizesinin alınabildiğini söylemek mümkün.

Çekya Schengen vizesi almak üzere başvuru yapmadan önce, ülkenin vize prosedür ve kriterlerini incelemekte fayda var. 10 yılı aşkın tecrübemiz ile sizlerin bu kriterleri ne derece karşıladığınızı incelerken, bu alanda yeterli tüm mevzuat ve bilgiye sahip olduğumuzu da belirtmek isteriz.

Unutmayın ki, kendi ülkeniz dışında hiçbir ülke, doğrudan ya da dolaylı olarak göç almak istemediğinden, maddi ve manevi olarak ülkeye dönüşünüz ile ilgili birçok evrakı, detaylıca inceleyecektir. Yapılan incelemede, vize kıstaslarına uygun olmanız, uzun süreli vize almanıza olanak sağlar.

Çekya Vizesi Ücretleri Güncellendi

2019 yılı bittiği ve 2023 yılı itibari ile yeni yıla girdiğimiz andan itibaren, Çekya Schengen vizesi ücretleri güncellendi. Bu ücret güncellemesi, genel itibari ile birçok ülke ile aynı oranda gerçekleşti. Hali hazırda Schengen ülkeleri, benzer vize ücretlendirmeleri yapıyor ve tıpkı diğer Schengen ülkeleri gibi aynı ücret politikası üzerinden hareket ediyorlar.

Hem Avrupa Birliği hem NATO hem de Schengen’in bir parçası olan Çekya ise bu konuda diğer Avrupa ülkelerine nazaran, daha uygun fiyatlı bir vize politikası izliyor. 2023 yılı güncel Çekya vize ücretleri şu şekilde;

 • Normal (Yetişkin) Tarife – 60 € (EUR)
 • 6-12 Yaş Arası Tarife – 35 € (EUR)
 • 0-6 Yaş Arası Tarife – 0 € (EUR)
 • Arnavutluk, Azerbaycan Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Cape Verde, Gürcistan Cumhuriyeti, Makedonya, Moldova, Karadağ, Rusya Federasyonu, Sırbistan ve Ukrayna vatandaşları için uygulanan tarife – 35 € (EUR)

Yukarıda belirtilen bedeller, Çek Cumhuriyeti tarafından belirlenmiş, vize harcı masrafı olarak kabul edilmekte, bu fiyata vize başvuru merkezimizin hizmet ya da danışma ücreti dahil olmamakta ve ödenen ücret, vize alamamanız durumunda, ne yazık ki iade edilmemektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevu S.S.S

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kısa süreli Çekya vizeleri için randevular vize başvuru merkezlerinden alınır. Uzun süreli Çekya vizeleri için konsolosluklardan şahsen randevu alınmalıdır.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu İşlemleri Nedir?

Çek Cumhuriyeti vize randevusunda talep edilen vize türüne göre gerekli vize evrakları hazırlanır. Çekya vize belgeleri eksiksiz ve hatasız olmalıdır.

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu Sonrası Vize Sonuçlanma Süresi Nedir?

Çekya vizeleri ortalama olarak 5 iş gününde sonuçlanır.

Çekya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Çekya vizesi işlemleri sürecinde, kısa bir süre içerisinde hızlı ve profesyonel bir başvuru hizmeti elde etmek için vize başvuru merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Bu doğrultuda, belgelerinizi hazırlamanızı takiben aynı gün başvuru işleminiz gerçekleştirilir ve online olarak Çekya Konsolosluklarına iletilir.

İletilen başvuru neticesinde, Çekya Konsolosluğu, sizin adınıza bir randevu oluşturur ve bu randevu tarihi ile saatini tarafımıza bildirir. Yapılan bilgilendirme neticesinde, randevu tarihini tarafınıza iletmemizi takiben, bu tarihte Konsoloslukta mülakatta olmanız gerekmektedir.

Herhangi bir siyasal, sağlıksal ya da farklı bir engeliniz bulunmaması, Çekya tarafından belirlenen kriterleri sağlamanız ve evraklarınızı eksiksiz olarak ibraz etmeniz durumunda, Çekya Schengen vizesi takriben 15 gün içerisinde hazır olacaktır.

Bu süreçte en çok vakit alan unsur ise Konsolosluk tarafından verilen randevuyu beklemek ve mülakat sonrası, vizenin hazırlanması süreçleridir. Vizeniz hazır olduğunda, pasaportunuzu biz teslim alır ve tarafınıza göndermekten memnuniyet duyarız.

 

Çek Vizesi sayfamızdan bilgi alınız.

Covid-19 Ve Çek Cumhuriyeti Vize Başvuruları

Çek vizesi covid koşulları

Covid-19 Ve Çek Cumhuriyeti Vize Başvuruları

Avrupa ülkelerinin kırmızı alarm verdiği bu süreçte zaten zor olan vize başvuruları, içinden çıkılmaz bir hal almış durumda.

Özellikle Covid-19 salgını süresince vize başvuruları için askıya alma yöntemine giden ülkeler, şimdiden verdikleri öncelik sırasıyla başvuru yığılmalarının önüne geçmeye çalışıyor.

Çek Cumhuriyeti de yine Türkiye vatandaşlarının en çok vize başvurusunda bulunduğu ülkelerden biri. Bu süreçte diğer ülkeler gibi vize işlemlerini ikinci plana atan Çek Cumhuriyeti, vize başvuruları için Covid-19 salgınının geçiş tarihi olarak tahmin edilen 2023 yılının sonunu işaret ediyor.

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu İçin Gerekenler

Çek Cumhuriyeti; Schengen ve Ulusal vize olmak üzere iki kategoride vize başvurusu kabul ediyor. Schengen ile 90 gün ve altında bir süre için ziyarette bulunabilirsiniz. Eğer çalışmak için veya kalıcı bir yerleşim için başvuruyorsanız Ulusal vize almanız gerekir.

Covid-19 Ve Çek Cumhuriyeti Vize Başvuruları

Covid-19 Ve Çek Cumhuriyeti Vize Başvuruları

Bu süreçte yapacağınız vizelerin sebebine göre farklı belgeler istenebilir. Örneğin ticari amaçlı, ziyaret amaçlı veya turistik amaçlı vb. Ancak hemen hemen hepsi için geçerli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Pasaport
 • Dilekçe
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Banka hesap özeti
 • Kimlik Fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Otel rezervasyonu
 • Gelir durumunu gösterir belgeler
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Covid-19 Ve Çek Cumhuriyeti Vize Başvuruları

Ulaşım sektöründe ağır bir darbeye yol açan Covid-19 salgını süresince vize başvurularının onayı bir süre askıya alınmıştı. Ancak bu demek değil ki vize başvurusu yapılmıyor.

Öncelikli sıraya dahil olabilmek için konsolosluklar üzerinden bir sıra numarası alarak gerekli formu doldurmalısınız. Daha sonra başvuru için belirlenen harç parasını yatırıp, gerekli belgeleri vermeniz gerekir.

Çek Cumhuriyeti’nin İstanbul üzerinde bulunan Başkonsolosluğu ile iletişime geçmeniz için ihtiyacınız olan adresler;

 • Adres: Abdi İpekçi Cad. No:71, 34367 Maçka, İstanbul
 • Telefon: +90 212 368 8035
 • E-mail: [email protected]
 • Faks:+90 212 231 9493

Bu süreçte herhangi bir ücret tahsil edilmez. Covid-19 süresince durdurulan vize başvurularıÇek Cumhuriyeti için de tüm geçerliliğini koruyor.

Alınan kararlar sonucunda, virüsün yayılması tamamen bittiği zaman (muhtemelen 2023 sonu) yapılan vize başvuruları öncelik sırasına göre değerlendirilmeye alınacak.

Covid-19 Ve Çek Cumhuriyeti Vize Başvuruları S.S.S

Çekya vizeleri için aşı olmak gerekir mi?

Çekya seyahatleri öncesi gerekli aşıların olunması gerekmektedir.

Çekya Vize Covid Koşulları Nelerdir?

Çekya'ya seyahat edecek kişilerin aşı olması ve ülkeye girişten önce PCR testi yaptırmaları gerekmektedir.

Çekya Covid olanları ülkeye sokuyor mu?

Çekya seyati için PCR testinin negatif olması gerekmektedir.

Çekya Vize Ücretleri sayfasından bilgi alınız.

Çek Vizesi Gerekli Evraklar (Konsolosluk)

Çek vizesi gerekli evrakları nelerdir

Çek Cumhuriyeti Vizesi 2023

Çek Cumhuriyeti vizesi gerek ülkenin güzellikleri gerekse farklı kültürleri bakımından sıklıkla tercih edilmekte olan vizeler arasında yer almaktadır. Yurt dışındaki birçok ülkeye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, kimi ülkelere vizesiz gidebileceği gibi kimi ülkelere de vize almadan giriş yapamamaktadır.

Çek Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen vatandaşların öncelik olarak Çek Cumhuriyeti vizesi almaları gerekmektedir. Aksi takdirde hem ülke dışına çıkış izni verilmez hem de Çek Cumhuriyeti’ne giriş izni verilmez.

Çek Cumhuriyeti, ülkemizden en çok merak edilen ve çok gitmek istenilen ülkeler arasında yerini almaktadır. Çek Cumhuriyeti vizesi almak isteyen ve aldıkları vizede bulunan süre içerisinde Çek Cumhuriyeti ülkesine giriş yapabilir ve orada konaklayabilmektedirler.

En çok tercih edilen vize seçeneklerinden biri de Çek Cumhuriyeti vizesi olmaktadır. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti’ne gidecek olan vatandaşlar vize işlemlerini halletmelidirler. Aksi takdirde seyahat edemezler.

İnsanların bir çok amaç doğrultusunda başvuru yaptığı vize alımı için belirli bir çok belge ve şartlar gerekmektedir. Ticari, eğitim, iş koşulları, proje ve kongreler, gibi bir çok nedenden dolayı tercih edilen seyahat için önce vize alımı ve gerekli ön hazırlık sürecini tamamlanması gelmektedir.

Bu durum seyahat koşulu için önem taşımaktadır. Farklı süreler içeren vizeler bulunmaktadır. Bu vizeler için farklı evraklar istenmektedir. Eksiksiz ve doğru evraklar teslim edildiğinde vize onaylanması hızlanacaktır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Nedir?

Çek Cumhuriyeti vizesi nedir? Sorusundan önce vize nedir? Sorusunu sormak gerekmektedir. Vize, farklı ülke vatandaşlarının diledikleri ülkelere gidebilmeleri için alınan izin belgeleri olmaktadır. Bu izin belgeleri, kişilerin vize aldıkları ülkelere gitmelerini, o ülkelere seyahat etmelerini ve o ülkede konaklayabilmelerini ifade etmektedir.

Vize ülkeler arası güvenliği sağlamak amacı ile çıkarılmaktadır. Ülkeler ülkesine giren ve çıkanları vizeler sayesinde takip edebilmektedir. Vizeniz olmadığı takdirde ülkeler arası seyahat edemezsiniz.

Çek Cumhuriyeti vizesine sahip olmak bireylerin vize verilen süre içerisinde Çek Cumhuriyeti ülkesine seyahat edebilmelerini ve konaklamalarını sağlamaktadır. Her anlamda gelişmiş ve güzellikleriyle insanları kendisine çekmeyi başaran Çek Cumhuriyeti vizesi en Türk Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok tercih edilen vize seçeneklerinden biri olmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vizesi bu ülkeyi merak eden kişilerin ihtiyaç duyduğu yapı olmaktadır. Her ülke için farklı vize çıkarılmalıdır. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen bir vatandaş ülkemizden Çek Cumhuriyeti vizesi çıkartmalıdır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ne İşe Yarar?

Çek Cumhuriyeti vizesi, adı üzerinde Çek Cumhuriyeti ülke sınırlarına girilebilmesini ve bu ülke sınırları içerisinde belirlenen süre boyunca durulabilmesini sağlamaktadır.

Günümüzde seyahat ve tatil amaçlı aynı zamanda farklı amaçlar ile de tercih edilmekte olan Çek Cumhuriyeti ülkesi vizesi, Çek Cumhuriyeti ülkesi içerisinde birçok işlemin gerçekleştirilmesine imkan sağlamaktadır. Seyahat ederken daha güvenli olmanıza olanak tanıyan vize gerekli adımlar izlediğinde kolaylıkla çıkartılabilmektedir.

Çek Cumhuriyeti vizesi bireyler tarafından en çok tercih edilen vize seçeneklerinden biri olmaktadır. Ticari, eğitim, mesleki, proje kapsamında düzenlenen amaç için Çek Cumhuriyeti ülkesine seyahat etmek isteyenler için oluşturulan ön koşullardan birini oluşturmaktadır.

Vize başvurusu süresince istenen belgelerin tam koşullarda sağlanması vizenin istenen tarihlerde çıkması önem taşımaktadır. Evrakta eksiklik veya yanlışlık olduğu takdirde vize başvurunuza red cevap gelebilir. Bu yüzden evraklarınızın tam ve doğru olmasına özen göstermelisiniz.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Schengen Vizesi Alımında Önemi Nedir?

Avrupa içinde birçok ülkelerin kendi içlerinde seyahat koşullarında engel oluşturmama adına sağlanarak uygulanan bir bize uygulamasına Schengen vizesi denilmektedir. Bu vize uygulaması kapsamında bulunan ülkelerin kendi içlerinde seyahat kısıtlamaları bulunmamaktadır. Beş farklı Schengen bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgelerden size uygun olanı seçerek vize işlemlerini başlayabilirsiniz.

Schengen vizesi kapsamında bulunan ülkelerden biri de Çek Cumhuriyeti olmaktadır. Bu nedenle Çek Cumhuriyeti vizesi alan kişilerin on koşullarının Schengen Vizesi ön koşulları uygunluğunda olması beklenmektedir. Her iki durumda zor gibi görünse de Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu yapıldığında hazırlanması gereken tüm belgelerin Schengen vizesi kapsamındaki belgelerin özellikleri dikkate alınarak hazırlanması beklenmektedir. Seyahat öncesi en önemli önkoşul olmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Koşulları Nelerdir?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu koşullarını tam olarak sağlamak için gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz olarak tamamlamak ve sürecin hız kazanmasına destek olmaktadır.

İlk olarak başvuru formu istenilen doğru bilgilerin aktarımı ile doldurulurken diğer belgeler için bilgilenmenin tam olarak sağlanmış olması gerekmektedir. Şöyle ki başvuru sahibi gereken evrakları tam olarak doğru ve net bilgiler dahilinde tamamlaması vizenin kabulünde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Pasaport, biyometrik fotoğraf, seyahat giderlerini karşılamak için nasıl bir mali kaynağı olduğuna dair belgeleri, maddi olarak teminatına dair belgeler, kişisel sağlık sigortası gibi genel olan herkes için geçerli belgeler ve kişiye özel belgeler istenmektedir.

Vize başvurunuzda sizden istenen belgeleri belirtilen şekilde hazırlayıp başvuru merkezine teslim etmelisiniz. Bu aşamadan sonra vize başvurunuz inceleme sürecine girecek, daha sonra sunucu size iletilecektir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu Ve İşleyiş Süreci Nasıldır?

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu sürecinde hızlı ve sağlam belgelerin başvuru merkezlerine yapılması ile bize kazanımı sağlanmaktadır. Çek Cumhuriyeti vizesi alarak bu ülkeye seyahat etmek isteyen herkes için vize başvurusunda geçerli, bazı belgeler talep edilmektedir. İlk olarak başvuru formu ve bir dilekçe doldurularak başvuru sağlanmaktadır.

Gereken belgelerin neler olduğu başvuru öncesinde bilgi alınarak hazırlık yapılmaktadır. Her kişiden gelen olarak istenen birtakım belgelerin dışında farklı özelliklere sahip kişilerden de bazı belgeler talep edilmektedir. Emeklilerden, öğrencilerden, işyeri sahiplerinden, çalışanlardan, ev hanımlarından istenilen bazı belgeler aynı olmamaktadır. Bu durum ilk önce yüksek güvenlik oluşturmak amacını taşımaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Fiyatları Uygunluğu Nasıldır?

Seyahat öncesi hazırlık koşullarında vize işlemleri için yapılan hazırlıklar ve ödenen masrafların karşılığı başvuru sahipleri için merak konusu olmaktadır. Bu durum her başvuru sahibi için uygunluk kazanması adına bütçe kolaylığı tanıyacak şekilde oluşturulmaktadır. İnsanların seyahat içeriklerinde maddi olarak rahatlık oluşturan bu yapı vize çıkarmak isteyen her birey için büyük kolaylık oluşturmaktadır.

Vize giderleri genel olarak bütçe sıkıntısı oluşturmayacak şekilde bir uygulama ile oluşturulmakta ve ister bireysel, ister aile olarak, ister kurumsal, ister işyeri sahibi, ister ev hanımı olsun her bütçe için maddi koşulları yarar sağlayacak şekilde sunmaktadır. Bu durum başvuru için büyük kolaylık oluşturmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Almanın Kolaylıkları Nelerdir?

Çek Cumhuriyeti vizesi alan bir birey ilk olarak bu ülke içinde belirli zaman içinde istediği şekilde seyahat imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Schengen vizesi koşullarını da sağlayan bir birey Schengen ülkeleri içinde seyahat dolaşımını daha kolay sağlamaktadır. Bu noktada gidilen yerlerin genişliği ve özellikleri çeşitlilik kazanmaktadır.

İnsanların vize başvurusu yaptıklarında, bekleme süreleri yaklaşık iki ile dört hafta arasında olmaktadır. Bu durumda işlemlerin hız kazanması adına başvuru yapmak isteyen herkesin önce gereken belgeleri daha öncesinden en güncel ve doğru şekilde oluşturması beklenmektedir. Bu yapı vizenin çıkmasında, vize koşullarının en doğru şekilde oluşmasında çok önemli olmaktadır.

Çek Vizesi Gerekli Evraklar (Konsolosluk) S.S.S

Çekya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Çekya vizesi alabilmek için temel evraklar şunlardır: Çekya vize başvuru formu ve dilekçesi, Tam vukuatlı nüfus kaydı ve adli sicil belgesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, otel ve konaklama rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası

Çekya Vize Evrakları Nereye Teslim Edilir?

Kısa süreli Çekya vizeleri için hazırlanan vize evrakları yetkili vize başvuru merkezlerine, uzun süreli vizeler için Çekya konsolosluklarına teslim edilmelidir.

Çekya Vize Evrakları Nasıl Hazırlanır?

Çekya vize evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanarak yetkili vize başvuru merkezlerine ya da Çekya konsolosluklarına teslim edilir.

Çekya vize başvurusu sayfamızı ziyaret ediniz.

Çekya Vize Ücretleri Güncel

Çek vize ücreti ne kadar

2023 Vize Ücretleri

2023 vize ücretleri değerlendirildiği zaman Çek Cumhuriyeti güncel vize ücretlerini de Eray Tur sitesinden tamamen net bir şekilde temin edebilmeniz mümkün olmaktadır.

2023 Çek Cumhuriyet vize ücretleri ilgili vizenin harç ücretini kapsamaktadır. Bunun yanında ek olarak almak istediği hizmetler dahilinde sunulması gereken ücretler de bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti vize ücretleri yatırıldıktan sonra yeniden iadesi mümkün olmamaktadır. Çek Cumhuriyeti vize reddi yaşandıktan sonra, yeni vize başvurusunda bulunarak yeniden vize ücreti ödenmesi uygun olmaktadır.

Sizler de vize ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için ve Çek Cumhuriyeti vizesine ilişkin ek hizmetlerden yararlanabilmek adına Eray Tur ile vize danışmanlığı ve seyhat danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

2023 Vize Ücretleri

✅ Çekya Turistik Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Çekya Ticari Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Çekya Aile Ziyaret Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Çekya Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri

140 Euro

 

Çek Cumhuriyeti Transit Vize Ülkeleri

Çek cumhuriyeti transit vize ülkeleri Çek ile sınır komşusu olan ülkelerin kara yolu işle, Çek ile hava alanı ulaşım ağı bulunan ülkelerin ise aktarma yolu ile sunmuş olduğu bir sistemdir.

Bu sayede Çek Cumhuriyetinin sınır komşusu ve havaalanından aktarma yapılacak olan ülkelerde 24 saati geçmemek kaydı ile direkt olarak vizesiz geçiş sistemi uygulanabilmektedir.

24 saat aşması durumunda ise Özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının transit vize almaları gerekmektedir.

Kara yolu ile gerçekleşecek transit vize başvuru işlemi için uluslararası ehliyete ve araç ruhsatının aslına ihtiyaç bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti transit vize alımları aktarmalı olacak yolculuklar için alınacak ise burada da gidilecek ülkenin vizesine ve aktarma yapılacak ülkenin bilet rezervasyonuna ihtiyaç bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti S.S.S

 

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti Ne Kadar?

Soru vize alacaklar tarafından merak edilen bir sorudur. Çek Cumhuriyeti Temsilcilikleri, 80 Avro vize harcı talep etmektedirler. Bu 80 Avro Schengen vizesi için ödenir. Vize başvurunuz reddedildiği taktirde tutar geri ödenir.

Prag Vize Ücreti 2023’de Ne Kadar?

Soru 2023’de Prag’a gidecekler tarafından merak edilmektedir. 2 Şubat 2023’den itibaren vize başvurularının ücreti yetişkinler için 80 Euro 6-12 yaş arasındaki çocuklar için 40 Euro’dur. Çocuğunuz 0-6 yaş arasında ise ücrete tabii değildir.

Çek Cumhuriyeti Vize Ücreti 2023’de Ne Kadar?

Vize almak isteyenlerin sorduğu önemli sorulardan bir tanesidir. Konsolosluk vize harcı eğer kişi 12 yaşından büyükse 80 Euro’dur. Eğer kişi 6-12 yaş arasında ise konsolosluk vize harcı 40 Euro’ya inmektedir.

 

Çek Oturma İzni Şartları

Çek oturma izni vizesi

Çek Oturma İzni

Çek Cumhuriyeti 2004 yılından bu yana Avrupa Birliğinde yer alan Scehengen ülkelerindendir. Çek Cumhuriyeti oturma izni için uzun dönem vize almanız gerekir.

Uzun dönem oturma izinleri 3 aydan fazla süreyi kapsar. Çek elçiliklerinden oturum izni için başvurular yapılmaktadır. Uzun dönem vize için Çek Cumhuriyeti’nde eğitim görmek, çalışmak, aile ziyareti yapmak gerekir.

Uzun dönem oturum izinleri içinde Employment Card ve Blue Card seçenekleri de bulunur.

Çek oturum izni alındıktan 5 yıl sonra gerekli şartlar sağlandığında ülkede daimi ikamet alınabilir. Sürekli olarak ikamet edildikten tam beş yılın dolması ile birlikte Çek Cumhuriyeti vatandaşlığında bulunabilmektedir.

Vatandaşlık için Çekçe dil yeterliliği sınavından geçer not almanız gerekir. Tarih ve kültür gibi yeterlilik sınavları da vatandaşlık için yapılır.

 Oturum izinlerinde gerekli olan; pasaport, fotoğraf, başvuru dilekçesi gibi belgelere ek olarak seyahat sigortası da istenir. Çek Cumhuriyet’inde oturum izni almanın pek çok yolu bulunur.

l Çek Cumhuriyeti’nde iş kurarak oturum izni almanız sağlanabilir

l Yüksek lisans ya da doktora gibi eğitimler ile Çek Cumhuriyeti oturum izni almanız mümkün olur.

l Çek Cumhuriyeti’nde çalışmak oturum izni almanızı sağlar

l Yoğun Çekçe kurslarından eğitim almak da oturum izni almanızı sağlar.

l Çek ya da AB vatandaşı olan biri ile evlenmek de oturum izni almanızı sağlar.

Oturum izni sonrasında gerekli şartları sağlamanız kaydıyla uzun süreli oturum izni vatandaşlığa dönüşebilir.

Çek Cumhuriyeti Oturma İzni S.S.S

Çek Cumhuriyeti Oturma İzni Şartları Nedir?

Çek Cumhuriyet Oturma izni almak için yetkili makamların onayı gerekir. Uzun süreli bir vize tarzı olan oturma izni vizesi için Çekya Konsolosluklarına şahsen başvuru yapmak gerekir.

Çekya Oturma İzni Nasıl Uzatılır?

Çekya Oturma izni süresi dolmaya yakın Çekya'daki yetkili makamlara başvuru yapılarak ve gerekli evraklar teslim edilerek oturma izni süresi uzatılır.

Çek Cumhuriyeti Uzun Dönem Oturum İzni Nasıl Alınır?

Soruyu yurt dışında oturmak isteyen birçok kişi sormuştur. Uzun dönem oturma izinleri 3 aydan uzun süreleri kapsar. Uzun dönem izin için Çek Cumhuriyeti’nde eğitim görmek, çalışmak veya akraba ziyaret etmek gereklidir.

Çek Çalışma İzni ve Randevu

Çek çalışma izni vizesi bilgisi

Çek Çalışma İzni

Çek Çalışma Vizesi

 Çek Cumhuriyetinde kanunlara uygun bir şekilde çalışmak isteyenler ülkeye ait çalışma izin kartı almalıdır. Emplooye card, AB vatandaşları olmayanlara verilen yeni bir izin kartıdır.

Yeni kart istihdam amacı ile verilir ve plastiktir. Kart içinde biometrik özellikler barınır. Bu kart çalışma izni ile oturma iznini bir arada barındırır.

 Çalışma kartı 2 yıldan uzun süreli olmamak kaydıyla verilir. Kartın geçerlilik süresini uzatma imkanı da bulunur. Çalışma izin kartı ile Çek Cumhuriyeti merkezi iş kayıt sisteminde yer alan tüm işlerde çalışılır.

Çek Cumhuriyeti Çalışma izni kapsamında çek Konsolosluğu tarafından istenilen genel belgelere aşağıda yer verilmiştir.

l Pasaport ve varsa eski pasaport olmalıdır. Güncel olan pasaportun Çek seyahatinin bitiminin ardından 3 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.

Çek Çalışma İzni

l 2 adet bioemtrik fotoğraf

l Diploma, sürücü belgesi gibi profesyonelliği gösteren belgeler. Bu belgeler Çek diline çevrilmiş şekilde sunulmalıdır. Apostilli olarak sunulması gerekir.

l Çalışma sözleşmesi

l Seyahat sağlık sigortası

l Sabıka kaydı

 Belgeler tamamlanarak başvuru Çek Cumhuriyet, İç İşleri Bakanlığı İltica ve Göç Politikası Bölümüne başvuru yapılır. Konsolosluk ya da büyükelçiliğe de başvuru yapılabilir.

Başvuru öncesinde sizin için uygun olan işin numarasını ve açıklaması öğrenmek avantaj sağlayacaktır. İşveren ile geçilecek olan irtibat ile başvurunuz kısa sürede gerçekleşir.

Gerekli görüldüğü hallerde ek belgeler istenebilir. Çalışma izninizin ispatı için ekstra bilgiler talep edilebilir. Başvuruda yaklaşık 7 iş günü içinde işlemler son bulabilir.

Çek Çalışma İzni ve Randevu S.S.S

Çekya Çalışma İzni Nasıl Alıır?

Çekya Çalışma izni uzun süreli bir vize türüdür, Çekya konsolosluklarına şahsen başvuru yapmak gerekir. Çekya'da çalışılacak firmadan davet mektubu alınmalıdır.

Çekya Çalışma İzni ile Oturum İzni Aynı mı?

Çekya Oturum izni ve çalışma izni farklı vize türlerine girer. Oturum izni ile Çekya'da ikamet etme imkanı bulunurken, çalışma izni ile çalışarak gelir elde etme imkanı sağlanır.

Çekya Çalışma İzni Kartı nedir?

Çek Cumhuriyeti ÇALIŞMA iZNi KARTI yeni bir izin türü olup, Çek Cumhuriyeti içinde AB vatandaşı olmayanlar için istihdam amacıyla verilen, biyometrik özelliklerinizi barındıran plastik bir karttır.

Çek vize ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi

Çek Aile Birleşimi vizesi hakkında

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Hakkında

Birbirlerinden ayrı olan ve her hangi bir ülkede vatandaşlığı bulunmayan eş ya da kardeşlerin, vatandaşlığı bulunmayan ülkeye ailesi ile yaşamak, ailesini ziyaret etmek, aile ile seyahat etmek amacı güden vize türü Aile birleşimi vizesidir.

Çek Cumhuriyeti bağlamında da olay bu şekilde tanımlanabilir. Yani bir eş Çek Cumhuriyeti’nde iken diğer eş de Türkiye de ise, ziyaret ya da birleşme amaçlı olarak bu vize türüne başvurulmalıdır.

Burada bir önemli husus vardır ki bu da eşlerden birinin Çek Cumhuriyeti’nde vatandaşlık ya da oturum izninin bulunmasıdır.

Yapılacak başvurular aynı şekilde çek cumhuriyeti konsolosluklarına ya da her hangi diplomatik kurumuna da yapılabilir. Çek Cumhuriyeti diplomatik kurumlarına başvurulduğu anda gerekli evrak ve dokümanlar kişiden talep edilir.

Yapılan başvuru dilekçesi ile başvuru belirtilen belgelerin teslimiyeti ışında resmiyet kazanır. Bu resmiyetin sonuçlanma süresi de temin edilecek belgelere ve kanıtlanan ilişkilere bağlıdır.

Aynı zamanda konsolosluğun yoğunluğu da sonuçlanma açısından önemlidir.

Belirtildiği üzere başvurular elçilik ya da konsolosluğa yapılır. Peki gerekli olan belge ve dokümanlar neleredir?

-İki eşe de ait Pasaport

-Evliliklerini kanıtlayacak olan gerekli belgeler( evlilik cüzdanı)

-Asgari ücretin altında olmayacak biçimde düzenli gelir raporu

-Çek Cumhuriyeti Davetiyesi

-Başvuru Formu

-Nasıl barınacağı ve Çek Cumhuriyetin de nasıl geçineceğine dair açıklayıcı yazı

-Biometrik fotoğraf

-Nüfus cüzdanı

-Oturum izni

Bu belgelerin teslim edilmesi ile resmi olarak başvuru süreci tamamlanmış olur. Nitekim vize için verilen süre 6 ay iken, bu süre Çek Cumhuriyeti’nde bulunduğu koşullarda bile uzatılabilir.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi S.S.S

Çekya Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Çekya Aile Birleşimi vizesi Çekya'da aile bireyleri bulunan kişilerin Çekya'da ikametgah edebilmek için başvurduğu uzun süreli bir vizedir.

Çekya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Çekya Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan gerekli evraklarla birlikte Çekya konsolosluklarına başvuru yapılarak alınır.

Çekya Aile Birleşimi Vizesi Süresi Nedir?

Çekya Aile Birleşimi vizesi genelde bir yıl süreyle verilir, bu sürenin sonunda oturum izninin süresini uzatmak mümkündür.

Çekya Vize Başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.

Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesi

Çek erasmus vize koşulları

Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesi

Erasmus ülkeler arasındaki üniversitelerin öğrenci değişim programını kapsayan Avrupa Birliği projesidir. Bu alanda öğrenciler, her hangi bir Avrupa Birliği statüsünde bulunan ülkeden yükseköğretim alanında mesleki öğrenim, staj hareketliliği ya da tamamen eğitim gibi farklı amaçlara ayrılan bir tür proje hareketidir.

Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesi bu anlamda Türkiye’de bulunan öğrencilerin başvurular sonucu aldıkları onay ile Çek Cumhuriyeti’nden herhangi anlaşmalı bir üniversitede eğitim ya da staj görmektir.

Bu alanda öğrencilerin Erasmus programına katılabilmeleri için gereken bazı hususlar bulunur. Bunalar;

-Yabancı dil becerisi

-Not ortalaması 4.00/2.00 olması gibi

Bu kaidelerden olumlu sonuç alan her yükseköğretim öğrencisi Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesine gerekli kaideler ile başvuruda bulunabilir.

Nitekim başvuru süreci eğitim amacı güttüğü için kısa tutulmaktadır. Yani sonuçlanma bir hafta içerisindedir.

Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesi için doğal olarak başvuru anlamında bazı evraklar gerekir.

•Geçerliliği en az 6 ay olan Pasaport

•Tam teşekküllü nüfus cüzdanı belgesi

•Yükseköğretim de öğrenim görüldüğüne dair belge

•Çek Cumhuriyeti’nde bulunan üniversitenin Erasmus onay belgesi

•Sağlık raporu

•Öğrencinin seyahat ve barınma planını gösterecek Belge

•3 adet Biometrik fotoğraf

•Banka hesap bilgi dokümanları

Temin edilen belgelere Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna yapılan müracaat ile başvuru tamamlanır. Bu belgeler aynı zamanda ibraz edilmelidir.

Başvuru sürecini olumlu yönde etkilemesi adına eski kullanılan vizelerin fotokopisi de gereklidir. Çek Cumhuriyeti bu vize için verdiği süre en az bir dönemliktir (6 aylıktır). Yapılacak başvuruya göre de iki ya da üç döneme de uzatılabilir.

Çek Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi

Çek Cumhuriyetinde lise, üniversite ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uzun süreli vize olarak maksimum bir yıllık verilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesi

Bu vizenin sütresinin bitmesine yakın uzatma talebi ile Çek Cumhuriyetinde görülen eğitim boyunca Çek Öğrenci vizesi uzatılabilmektedir.

Çek Cumhuriyetinde öğrenci vizesi almak aynı zamanda Çek oturum izni ile maksimum bir yıllık istenirse ekstra uzatmalı şekilde sağlanmaktadır.

Bunun için Çek Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında denklik olan okulların tercihe dilmesi, ülkeye dönüldüğü zaman, iş bulabilme ve diplomanın geçerliliğini de tehlikeden uzaklaştırmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Öğrenci vizesi kapsamında yapılacak olan başvurularda ekstra olarak belge talebinde bulunulmaktadır. Bu belgeler bu vizeye özel olarak aşağıda listelenmektedir.

Başvuru sahibinin öğrenci belgesi: Bu belge başvuru sahibinin öğrenci olduğunu kanıtlayıcı aynı zamanda da hangi sınıfta olduğunu gösteren belge niteliğindedir.

Türkiye cumhuriyetinde bağlı bulunulan okuldan alınması gerekmektedir.

Seyahatin gidişi uçak bileti rezervasyon bilgileri

Çek Öğrenci vizesi kapsamında konaklanacak olan yerin bilgileri, ev, yurt, otel vb. rezervasyon bilgileri ya da kira sözleşmesi örneği

Çek öğrenci vizesi başvurusunda bulunacak olan kişi 18 yaşından küçük ise, ebeveynlerinden alınacak yurt dışına çıkma izin belgesinin olduğu noter onaylı bir adet muvafakat namenin aslı

Seyahat boyunca, öğrenci vizesi kapsamında seyahatin eğitim ve harç ücretlerinin yatırılmasına ilişkin ebeveynlerden alınacak olan bir adet noter onaylı taahhütname.

Çek Cumhuriyeti lise ya da üniversitenin hangisine başvuruda bulunuyor ise, okulun öğrenciyi kabul ettiğini gösterir nitelikte belge

Davet Mektubu: Başvuru sahibi öğrenciyi başvuruda bulunduğu okulun kabul  etmesine yönelik olarak hazırlanan belge

Yukarıda yer alan seyahat bilgileri ve seyahat evrakları göz önünde bulundurulduğu zaman Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun başvuruda istenilecek olan evraklar hususunda değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti Erasmus Vizesi S.S.S

Çekya Erasmus Vizesi Nedir?

Çekya Erasmus vizesi öğrenci değişim programı ile Çekya'da eğitim görmek isteyen üniversite öğrencilerinin yararlandığı bir vizedir.

Çekya Erasmus Vizesi Nasıl Alınır?

Çekya Erasmus vizesi alabilmek için gerekli belgeleri tamamlayarak yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir.

Çekya Erasmus Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Çekya Erasmus vizesinin sonuçlanma süresi ortalama 5-10 iş günü arasındadır.

Çekya vize ücret sayfamızı ziyaret ediniz.