Çek Vizesi Sonuçlanma Süresi

Çek vize sonuçlanma süresi nedir

Çek Vizesi Sonuçlanma Süresi

Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Vizelerin değerlendirilmesi için her ne kadar visa center üzerinden hizmet alınsa da bu danışma kurumlarının karar aşamasında söz hakkı bulunmamaktadır.

Vizeleri değerlendiren tek yetkililer Konsolosluk ve Büyükelçilik çalışanları olmakta, visa center çalışanlarının görüş beyan etmesi mümkün olmamaktadır.

Bu sebeple Konsolosluğun iş yoğunluğu ve tatilleri vize başvuru sonuçlanma süresi üzerinde rol oynar. Ayrıca posta şirketinin evrak iletme süresi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Genel olarak 7 ila 10 iş günü içinde olumlu ya da olumsuz sonucun açıklanması beklenir. Bu süre uzun süreli vizelerde 20 günü bulabilir. Ancak herhangi bir aksaklıkla karşılaşılmaması adına 15 iş günü önceden başvurunuzu yapmanız gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz.

Çek Vizesi Sonuçlanma Süresi

Çek Vizesi Sonuçlanma Süresi 

Çek Vizesi Sonuçlanma Süresi S.S.S

Çek Vizesi Sonuçlanma Süresi Nedir?

Çekya kısa süreli vizelerinin sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür.

Çek Vizesi Sonuçlanma Süresi Uzayabilir mi?

Vize başvuru sahiplerinin eksik ya da hatalı evrak vermesi süresinde Çekya vize sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bu durumda sonuçlanma süresi 15-30 günü bulabilmektedir.

Çekya Vize Sonuçlanma Süreci Nasıl Hızlandırılır?

Çekya vize başvurularının yetkili vize başvuru merkezlerinde ve uzman vize danışmanları gözetiminde hazırlanması ile Çekya vize sonuçlanma süresi hızlanır.

Çekya vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.