Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Çek Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.mzv.cz.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Czech Republic
Consultation For Czech Republic
Consultation For Czech Republic
Previous
Next

Çek Cumhuriyeti Vize Reddi

Başvuruların retle karşılaşması halinde pek çok farklı etmen göz önünde bulundurulabilir. Genelde evraklardan ileri gelen hatalarda yaşanan vize reddine kişinin önceki başvurularında hatalı tutumunun bulunması, ülkeye girişin sınırlandırılması gibi farklı nedenler eşlik edebilir.

Bu durumda yetkililer reddin nedenini açıklamakla yükümlü değildir. Ancak dosyadan kaynaklı retler için dosyanın gözden geçirilerek düzenlendikten sonra değerlendirmenin yenilenmesi için başvuranın itirazda bulunması mümkündür.

Çek Cumhuriyeti vize reddi ile karşılaşanların yeniden başvuru yapması durumunda tüm ücretleri yeniden ödemesi, belgelerini yeniden düzenlemesi yani aşamaların sıfırdan tekrarlanması gerekmektedir.

Sizlere visa center ya da dış temsilcilikler aracılığıyla yapabileceğiniz kısa ve uzun süreli vizeler için başvuru adımları hakkında gereken bilgileri vermeye çalıştık.

Ancak Çek Cumhuriyeti vize başvurusu hakkındaki diğer tüm sorularınız için başvuruyu yapacağınız kurumla iletişime geçebilir, gerekli tüm bilgi ve hizmetleri alabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Vize Reddi