Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi

Çek Aile Birleşimi vizesi hakkında

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Hakkında

Birbirlerinden ayrı olan ve her hangi bir ülkede vatandaşlığı bulunmayan eş ya da kardeşlerin, vatandaşlığı bulunmayan ülkeye ailesi ile yaşamak, ailesini ziyaret etmek, aile ile seyahat etmek amacı güden vize türü Aile birleşimi vizesidir.

Çek Cumhuriyeti bağlamında da olay bu şekilde tanımlanabilir. Yani bir eş Çek Cumhuriyeti’nde iken diğer eş de Türkiye de ise, ziyaret ya da birleşme amaçlı olarak bu vize türüne başvurulmalıdır.

Burada bir önemli husus vardır ki bu da eşlerden birinin Çek Cumhuriyeti’nde vatandaşlık ya da oturum izninin bulunmasıdır.

Yapılacak başvurular aynı şekilde çek cumhuriyeti konsolosluklarına ya da her hangi diplomatik kurumuna da yapılabilir. Çek Cumhuriyeti diplomatik kurumlarına başvurulduğu anda gerekli evrak ve dokümanlar kişiden talep edilir.

Yapılan başvuru dilekçesi ile başvuru belirtilen belgelerin teslimiyeti ışında resmiyet kazanır. Bu resmiyetin sonuçlanma süresi de temin edilecek belgelere ve kanıtlanan ilişkilere bağlıdır.

Aynı zamanda konsolosluğun yoğunluğu da sonuçlanma açısından önemlidir.

Belirtildiği üzere başvurular elçilik ya da konsolosluğa yapılır. Peki gerekli olan belge ve dokümanlar neleredir?

-İki eşe de ait Pasaport

-Evliliklerini kanıtlayacak olan gerekli belgeler( evlilik cüzdanı)

-Asgari ücretin altında olmayacak biçimde düzenli gelir raporu

-Çek Cumhuriyeti Davetiyesi

-Başvuru Formu

-Nasıl barınacağı ve Çek Cumhuriyetin de nasıl geçineceğine dair açıklayıcı yazı

-Biometrik fotoğraf

-Nüfus cüzdanı

-Oturum izni

Bu belgelerin teslim edilmesi ile resmi olarak başvuru süreci tamamlanmış olur. Nitekim vize için verilen süre 6 ay iken, bu süre Çek Cumhuriyeti’nde bulunduğu koşullarda bile uzatılabilir.

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi

Çek Cumhuriyeti Aile Birleşimi Vizesi S.S.S

Çekya Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Çekya Aile Birleşimi vizesi Çekya'da aile bireyleri bulunan kişilerin Çekya'da ikametgah edebilmek için başvurduğu uzun süreli bir vizedir.

Çekya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Çekya Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan gerekli evraklarla birlikte Çekya konsolosluklarına başvuru yapılarak alınır.

Çekya Aile Birleşimi Vizesi Süresi Nedir?

Çekya Aile Birleşimi vizesi genelde bir yıl süreyle verilir, bu sürenin sonunda oturum izninin süresini uzatmak mümkündür.

Çekya Vize Başvuru sayfamızı ziyaret ediniz.