Çek Çalışma İzni ve Randevu

Çek çalışma izni vizesi bilgisi

Çek Çalışma İzni

Çek Çalışma Vizesi

 Çek Cumhuriyetinde kanunlara uygun bir şekilde çalışmak isteyenler ülkeye ait çalışma izin kartı almalıdır. Emplooye card, AB vatandaşları olmayanlara verilen yeni bir izin kartıdır.

Yeni kart istihdam amacı ile verilir ve plastiktir. Kart içinde biometrik özellikler barınır. Bu kart çalışma izni ile oturma iznini bir arada barındırır.

 Çalışma kartı 2 yıldan uzun süreli olmamak kaydıyla verilir. Kartın geçerlilik süresini uzatma imkanı da bulunur. Çalışma izin kartı ile Çek Cumhuriyeti merkezi iş kayıt sisteminde yer alan tüm işlerde çalışılır.

Çek Cumhuriyeti Çalışma izni kapsamında çek Konsolosluğu tarafından istenilen genel belgelere aşağıda yer verilmiştir.

l Pasaport ve varsa eski pasaport olmalıdır. Güncel olan pasaportun Çek seyahatinin bitiminin ardından 3 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.

Çek Çalışma İzni

l 2 adet bioemtrik fotoğraf

l Diploma, sürücü belgesi gibi profesyonelliği gösteren belgeler. Bu belgeler Çek diline çevrilmiş şekilde sunulmalıdır. Apostilli olarak sunulması gerekir.

l Çalışma sözleşmesi

l Seyahat sağlık sigortası

l Sabıka kaydı

 Belgeler tamamlanarak başvuru Çek Cumhuriyet, İç İşleri Bakanlığı İltica ve Göç Politikası Bölümüne başvuru yapılır. Konsolosluk ya da büyükelçiliğe de başvuru yapılabilir.

Başvuru öncesinde sizin için uygun olan işin numarasını ve açıklaması öğrenmek avantaj sağlayacaktır. İşveren ile geçilecek olan irtibat ile başvurunuz kısa sürede gerçekleşir.

Gerekli görüldüğü hallerde ek belgeler istenebilir. Çalışma izninizin ispatı için ekstra bilgiler talep edilebilir. Başvuruda yaklaşık 7 iş günü içinde işlemler son bulabilir.

Çek Çalışma İzni ve Randevu S.S.S

Çekya Çalışma İzni Nasıl Alıır?

Çekya Çalışma izni uzun süreli bir vize türüdür, Çekya konsolosluklarına şahsen başvuru yapmak gerekir. Çekya'da çalışılacak firmadan davet mektubu alınmalıdır.

Çekya Çalışma İzni ile Oturum İzni Aynı mı?

Çekya Oturum izni ve çalışma izni farklı vize türlerine girer. Oturum izni ile Çekya'da ikamet etme imkanı bulunurken, çalışma izni ile çalışarak gelir elde etme imkanı sağlanır.

Çekya Çalışma İzni Kartı nedir?

Çek Cumhuriyeti ÇALIŞMA iZNi KARTI yeni bir izin türü olup, Çek Cumhuriyeti içinde AB vatandaşı olmayanlar için istihdam amacıyla verilen, biyometrik özelliklerinizi barındıran plastik bir karttır.

Çek vize ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.